טיפול נפשי
בתיקיית 'טיפול נפשי' תוכלו לצפות בקטעי וידיאו בנושאים הקשורים בטיפול נפשי. בין קטעי הווידיאו ראיונות אתי בטלוויזיה הישראלית וקטעי וידיאו שהקלטתי. 

 

 
בראיון שנערך בערוץ 1 בזמן מלחמת לבנון השניה מתאר ד"ר דרור גרין את הפגיעה הרגשית בכל מי שחווה מלחמה, ואת הדרכים להתמודד אתה.  
 
     
 

בראיון לערוץ 10 מציג ד"ר דרור גרין את הספר 'טיפול נפשי, מדריך למשתמש', שהוא המדריך הראשון והיחיד לקהל הרחב בכל הנושאים הקשורים בטיפול נפשי ובמציאת המטפל המתאים.
 
 
 
 
בראיון לתוכנית 'מהיום למחר' בערוץ 1 מספר ד"ר דרור גרין על הספר 'בחזרה לצוות 4', ובו סיפורו של צוות תותחנים במלחמת יום-הכיפורים, וההתמודדות עם הלם-הקרב שבעקבותיה פיתח את גישת 'האימון הרגשי'.
 
 
  
 
ד"ר דרור גרין, שפיתח את הקליניקה הראשונה לטיפול נפשי, מדגים בשיר קטן את האפשרות להפוך את החיסרון ליתרון, ולמצוא במחשבות הסופניות טעם חדש לחיים.
 
ד"ר דרור גרין הלחין והקליט את השיר במהלך המפגש הטיפולי בקליניקה הווירטואלית, כדי לחזק את המטופלת באמצעות ההומור, ולהפוך את המחשבות האובדניות למקור של ביטחון.
הקליניקה הווירטואלית מתעדת את התהליך הטיפולי, ומאפשרת למטופלת לשוב ולצפות במהלך הפגישה ולשאוב ממנה מסרים חיוביים. 
  
ד"ר דרור גרין, מחלוצי הטיפול הנפשי באינטרנט, בהרצאת הפתיחה לכנס 'סיפור ברשת?! ביבליותרפיה באמצעים דיגיטליים' (יום העיון השנתי של החוג לביבליותרפיה, מכללת סמינר הקיבוצים, 7.6.2019). 
ההרצאה מתמקדת בהתפתחות הטיפול הנפשי באינטרנט, בקליניקה הווירטואלית הראשונה בעולם, שפיתח ד"ר דרור גרין, ובשאלה מדוע הטיפול הנפשי באינטרנט, שיש לו יתרונות רבים על הטיפול  פנים-אל-פנים, ולראשונה בהיסטוריה של הטיפול הנפשי הוא מאפשר מחקר מדעי, נדחק לשוליים ונבלם בידי הטכנולוגיה המהירה והשטחית. 
 
אלון ישראלי ואיתן גילור מראיינים בפודקאסט 'טיפול ישראלי' את ד"ר דרור גרין על ספרו, 'טיפול נפשי, מדריך למשתמש'. זהו הספר היחיד המציג בפני הציבור מידע שלם על הטיפול הנפשי, על מה שקורה בחדר-הטיפולים, ומדריך את הקורא איך למצוא מטפל מתאים ואיך לבחור בגישה הטיפולית המתאימה. 
 
צפיה מהנה
 

 

 

  
 
ד"ר דרור גרין, שפיתח את הקליניקה הראשונה לטיפול נפשי, מדגים בשיר קטן את האפשרות להפוך את החיסרון ליתרון, ולמצוא במחשבות הסופניות טעם חדש לחיים.