לקריאת הספר כולו באתר לחצו על צילום העטיפה. לקריאה נוחה ניתן להגדיל את הספר בלחיצה על הלחצן בפינה השמאלית התחתונה. 

 

נחי אלון
 
האם החיים הם סיפור, שיש לו עלילה סדורה מלידה ועד זיקנה? ומי הוא גיבור הסיפור? האם הוא הנער הירושלמי, הצעיר שמתגייס לצבא ומשתתף באירועים מחרידים או הסטודנט לפסיכולוגיה? האם הוא הפסיכולוג הקליני שיצר דרך חדשה וגם תיאר אותה בספריו? אולי הוא הנזיר הבודהיסטי שלומד, שוב ושוב, איך ראוי לחיות? ואולי הוא ההרפתקן הנודד בעולם וגולש במצנחי רחיפה?

נחי אלון הוא זה וגם זה וגם יותר מזה. בספר הזה הוא מספר את סיפורו האישי בדרך חדשה ומיוחדת, שאינה אוטוביוגרפיה ואינה מונוגרפיה ועדיין אין לה הגדרה מוכרת. זהו סיפור אישי שמספר גם את מה שמוליד את כל הסיפורים כולם. זהו סיפורו של הצורך האנושי לחיות, להבין, לאהוב, לחוות ולהשתנות ללא הרף כדי למצות את מהותם של החיים. זהו סיפור על הניסיון לגלות את הסוד שאיש אינו יודע: איך ראוי לחיות.

'אדון ביאליק' הוא סיפור קסום ומרתק שמחבר אירועים קטנים ומפתיעים לעלילת-חיים גדושה במפגשים מיוחדים, שביאליק מככב בה בשכנות לדאלאי לאמה, והיא נודדת מירושלים המנדטורית לטיבט ולהודו.

"זהו ספר שהוא קריאה מפעימה, מענגת ורבת צבעים. ספר רב-פנים של איש רב-פנים.‏ הוא מחכים, מרתק וגם משעשע. ‏נחי אלון מתגלה כמספר משובח‏, ואפשר לקרוא אותו כספר עלילתי מסופר היטב"‏ (פרופ' יעקב רז). 

נחי אלון הוא פסיכולוג קליני ותלמיד הבודהיזם הטיבטי. כתב במשותף עם פרופ' חיים עומר את הספרים 'מעשה הסיפור הטיפולי' ו'השטן שבינינו'. הקים עם פרופ' יעקב רז את 'פסיכודהרמה'. 

 

שלום עליכם
 
שלושת הסיפורים בכרך הזה, 'יוסל הגנן,' 'שני תרנגולים' ו'הזקן', נבחרו מתוך היצירות המעטות שכתב שלום עליכם בעברית, ואשר פורסמו בכתבי-עת עבריים בתחילת המאה-העשרים. בהומור המיוחד שלו מתאר שלום עליכם את הגורל הטרגי-קומי של יהודי אירופה, אותו הוא מתמצת במלים "קשה להיות יהודי."
 
שלום רבינוביץ', המכונה 'שלום עליכם', נולד באוקראינה בשנת 1859, ומת בניו-יורק בשנת 1916. הוא כתב פיליטונים, סיפורים ומחזות, בעיקרב ביידיש ומעט ברוסית ובעברית. גיבורי סיפוריו, ובהם מנחם מנדל וטוביה החולב, הפכו לנכסי צאן-ברזל של התרבות היהודית.
 
סדרת 'קלאסיקט' בעריכת ד"ר דרור גרין מחזירה אל מדף הספרים את מיטב הספרות העברית הקלאסית במבחר ספרונים. 
 
 

 
מנדלי מוכר ספרים
 
 
באהבה וברחמים גדולים, שאינם מסתירים גם ביקורת נוקבת, משרטט מנדלי מוכר ספרים את חיי היהודים ברוסיה של המאה השמונה-עשרה. בסיפור 'הנשרפים' הוא מצייר ביד אמן את הנפש היהודית הגלותית מבלי לנסות לייפותה.

ח.נ. ביאליק
 
 
בסיפורים מרתקים השובים את הלב שיחזר ביאליק את שכיות החמדה של התרבות העברית, כשהוא משלב אגדות וסיפורי עם ושוזר אותם יחד כיד דמיונו הטובה עליו. 
 
"המוות והחיים ביד הלשון", נכתב בספר משלי, וביאליק מדגים זאת הלכה למעשה בסיפור 'חלב הלביאה'. שלמה המלך הופך באגדות של ביאליק לגיבור בשר ודם, כפי שהוא מוצג ב'שלמה המלך והדבורה', ב'שלמה ואשמדאי' וב'המלך שלמה ומלכת שבא', הכרוכים כאן יחדיו. 
 
חיים נחמן ביאליק, המשורר הלאומי, נולד באוקראינה בשנת 1873 ומת בווינה בשנת 1934. משנת 1924 הוא התגורר בבית שנבנה בשבילו בתל-אביב. הוא כתב עשרות שירים וסיפורים, ופעילותו העניפה כללה תרגום, עריכה והוצאה לאור. 
 
סדרת 'קלאסיקט' בעריכת ד"ר דרור גרין מחזירה אל מדף הספרים את מיטב הספרות העברית הקלאסית במבחר ספרונים.

י.ח. ברנר
 
 
'הנשף' של ברנר הוא מעין רומיאו-ויוליה לעניים. זוהי נובלה טרגית, החושפת באכזריות את העליבות בחיי הקהילה היהודית בגולה, את התככים העסקיים והרומנטיים, את החלומות ואת המציאות הקשה. 
 
יוסף חיים ברנר, הנמנה עם גדולי הסופרים העבריים, נולד באוקראינה במאי 1881. הוא גוייס לצבא הרוסי, והשתחרר במאמצים רבים. בלונדון ערך והוציא לאור את כתב-העת 'המעורר'. בשנת 1909 עלה לישראל, ובשנת 1921 נרצח בפרעות תרפ"א בדרום תל-אביב. 
 
סדרת 'קלאסיקט' בעריכת ד"ר דרור גרין מחזירה אל מדף הספרים את מיטב הספרות העברית הקלאסית במבחר ספרונים.