אני מרגיש משמע אני קיים 

sentio ergo sum

הרגש אינו תהליך מיסטי, כפי שנהוג להאמין. התהליך הרגשי הוא הטייס האוטומטי המנווט אותנו בחיינו, מזהיר אותנו מפני סכנה המעוררת חרדה ומכוון אותנו למצוא את המקום הבטוח המתאים לנו. הרגשות הם תגובות גופניות לגירויים מן המציאות, ואנו חשים אותם בגופנו. באמצעות הרגשות אנו יכולים להתאים את עצמנו לשינויים שחלים ללא הרף בעולם הסובב אותנו, להימנע ממשברים, לנהל מערכות יחסים, לממש את היכולות שלנו וגם להיות מאושרים. למרבה ההפתעה מעולם לא למדנו להשתמש במיומנויות הרגשיות שלנו, המאפשרות לנו לשלוט בחיינו ולממש את יכולותינו. האימון הרגשי הוא גישה מהפכנית המאפשרת לכל אחד לזהות ולשפר את המיומנויות הרגשיות שלו. 

האימון הרגשי מבוסס על תפיסה חדשה ומהפכנית של טבע האדם, והוא מציע דרך-חיים פשוטה ויעילה המאפשרת לנו לממש את יכולותינו וליצור לעצמנו תחושה של מקום בטוח בעולם המשתנה ללא הרף.

לאחר שהתמחיתי בגישות שונות לטיפול נפשי, לימדתי פסיכולוגים ופסיכיאטרים ורופאים, חקרתי ופרסמתי ספרים מקצועיים וגם מדריך לציבור ('טיפול נפשי, מדריך למשתמש'), מצאתי שהטיפול הנפשי מתעלם מהגורם החשוב ביותר בחיינו: מרגשותינו. כך גיליתי שלכל אחד מאתנו יש יכולת לנהל בעצמו את רגשותיו, ללא תלות ב'מטפלים' וב'מומחים', להתמודד עם החרדה הטבעית וליצור לעצמו תחושה של מקום בטוח בכל רגע בחיינו. במשך חמש-עשרה השנים האחרונות פיתחתי את גישת האימון הרגשי והתנסיתי בה בעצמי ובעבודתי עם מטופלי, עם רופאים, עם מורים, עם זוגות, עם הורים, עם אנשי עסקים ועם נפגעי טראומה.

בספריית האתר תוכלו לקרוא את החלק הראשון בספרי 'אימון רגשי', שהוא מדריך מעשי לניהול רגשות. בקליניקה הווירטואלית המיוחדת שפיתחתי, וגם במכון לאימון רגשי בבולגריה, תוכלו להשתתף בסדנאות לאימון רגשי ליחידים, לזוגות, להורים, למנהלים, לנפגעי טראומה ולמי שרוצה לממש את היכולות שלו ולהיות מאושר.

אני מזמין אתכם להצטרף אלי למסע המרתק המאפשר לנו להבין את טבע האדם ולהתאים את עצמנו לעולם החדש של המאה העשרים-ואחת,

                                                                                                                                         שלכם,                                                                                                                                                                                

 


 

מיומנויות רגשיות

כמומחה לטיפול נפשי חקרתי מאות גישות שונות לפסיכותרפיה, ומצאתי שהן מתעלמות מן המיומנויות הרגשיות שיש לנו מלידה. המיומנויות הרגשיות מאפשרות לנו להתאים את עצמנו למציאות, למנוע משברים, לממש את יכולותינו ולהיות מאושרים. האימון הרגשי הוא דרך-חיים פשוטה ויעילה, המבוססת על תרגול קבוע לשיפור המיומנויות הרגשיות שלנו וליצירת תחושה של מקום בטוח.

אנו יכולים לשפר את המיומנויות הרגשיות שלנו בכוחות עצמנו, מבלי להיות תלויים ב'מטפלים' ו'מומחים'. קראו עוד אודות המיומנויות הרגשיות.

המיומנויות הרגשיות מאפשרות לנו להתאים את עצמנו למציאות וליצור לעצמנו תחושה של מקום בטוח.


 

 

התהליך הרגשי

המושג המיסטי 'נפש' אינו קיים בגישת האימון הרגשי. התוכנה המפעילה אותנו, באמצעות מוחנו, היא התהליך הרגשי, אותו ניתן לזהות, לאפיין וגם לשפר. התהליך הרגשי הוא הטייס האוטומטי המנווט אותנו בחיינו, מאפשר לנו לזהות את המציאות ולשרוד בה, להתמודד עם חרדת-המוות הטבעית וליצור לעצמנו בכל רגע מחדש תחושה של מקום בטוח. קראו עוד אודות התהליך הרגשי.

מה שמניע אותנו בחיינו, על-פי גישת האימון הרגשי, הוא הצורך להפחית ככל האפשר את חרדת-המוות הטבעית וליצור לעצמנו תחושה של מקום בטוח. זה תפקידו של התהליך הרגשי.


תפיסה חדשה של טבע האדם

האימון הרגשי מבוסס על תפישה חדשה ומהפכנית של טבע האדם, שאינה מבחינה בין גוף לנפש, אלא מתייחסת אל הרגשות כאל תגובות גופניות לגירויים מן המציאות. תפיסה זו תואמת לגילויים האחרונים בחקר המוח, ולהבנה שהיכולת האמפתית קיימת בנו מלידה.

קראו עוד אודות התפיסה החדשה של טבע האדם.

האימון הרגשי מבוסס על ההנחה שאנו יכולים להיות אחראים למעשינו, לגופנו, לבריאותנו ולרגשותינו, ואיננו חייבים להיות תלויים באחרים ולהיקלע למשברים צפויים מראש.