אימון רגשי: שבעה ימים במעיינות הבריאות החמים של דרום בולגריה

סדנה בהנחיית ד"ר דרור גרין

1-8 בפברואר 2019

תאריכי סדנאות נוספות יתואמו עם המתעניינים  

קצב החיים המהיר, האינטנסיבי והשוחק במאה העשרים-ואחת יוצר לחץ גדול המקצר את חיינו ומרחיק אותנו מן הקרובים אלינו. האימון הרגשי הוא דרך פשוטה ויעילה המאפשרת לנו לנו לזהות ולשפר את המיומנויות הרגשיות שלנו, לשוב ולהתחבר זה לזה ולהרגיש בטוחים יותר בעולם המשתנה במהירות. 

בסדנה ניפגש במשך שבעה ימים, במים החמים או ליד האח הבוערת, להיכרות ולהתנסוּת בשבע המיומנויות הרגשיות. נדבר ונקשיב זה לזה, נשתף ונתמוך זה בזה, ונתרגל דרכים חדשות לשפר את חיינו ואת הקשרים שלנו עם הסובבים אותנו. 

"דרור הוא אחד מאנשי המקצוע הייחודיים שפגשתי. אין אף אחד שדומה לו בנוף המקצועי שלנו. הוא חושב בצורה מיוחדת ופוריה. אני משוכנע שהסדנה שהוא מציע תהיה חוויה מגרה ומעשירה, שתיתן למשתתפים נקודת מבט חדשה" (פרופ' חיים עומר, אוניברסיטת תל-אביב, מחבר הספרים 'שיקום הסמכות ההורית', 'השטן שבינינו'. 'פחדים של ילדים' ועוד).  
 
אימון רגשי 

מרגע היוולדנו אנחנו לומדים ומתפתחים. אנחנו לומדים ללכת, לדבר, ולאט לאט אנחנו רוכשים מיומנויות שונות המאפשרות לנו להיות עצמאיים. אבל איש מעולם לא לימד אותנו לעשות שימוש במיומנויות הרגשיות שלנו, שהן התוכנה המפעילה את מוחנו ומאפשרת לנו להתאים את עצמנו למציאות. 

האימון הרגשי הוא מתודה מהפכנית, המאפשרת לנו לזהות את שבע המיומנויות הרגשיות שלנו, שהן הקוד שבאמצעותו אנחנו מעבדים את המידע שבלעדיו המוח שלנו אינו מתפקד. האימון הרגשי מאפשר לנו לשפר את המיומנויות הרגשיות באופן קבוע באמצעות תרגול יומיומי. ד"ר דרור גרין, שפיתח את האימון הרגשי, יצר דרך-חיים המאפשרת לכל אחד לנהל את רגשותיו, לממש את יכולותיו וליצור קשרים המבוססים על הקשבה ואמפתיה. האימון הרגשי הוא גם דרך לחידוש החיים הקהילתיים וליצירת רשת חברתית לא וירטואלית. 

הספר 'אימון רגשי' הוא מדריך מעשי לניהול רגשות, והוא מציע דרך פשוטה ויעילה לזיהוי ולשיפור יומיומי של שבע המיומנויות הרגשיות. 

"זו חוויה מעצימה ומחבקת... שפע של נדיבות, חום אנושי, רגישות עצומה ואהבה" (רוחלה זיו). 

שבעה ימים של התבוננות והתנסות 

בסדנה נכיר ונתנסה בשבע המיומנויות הרגשיות, שמיועדות לאפשר לנו לשים לב למה שנעים לנו ולמה שאינו נעים לנו, כדי להחזיר לעצמנו את השליטה בחיינו.  

 

כל אחד משבעת ימי המפגש יוקדש לאחת משבע המיומנויות הרגשיות, וליישום שלה בחיי היום-יום של כל אחד מן המשתתפים.

במפגשים נתנסה בשבע המיומנויות הרגשיות באמצעות סימולציות, שיתוף והקשבה. 

לעתים ניפגש במים החמים, ולעתים ליד האח הבוער. 

מדי פעם נצא לטיולים קצרים בנוף הכפרי היפה של דרום בולגריה. 

"אני יוצאת מכאן חכמה יותר, בלב ובנפש, ולוקחת אתי דוגמא נהדרת להמשך" (עירית חכם). 

הסדנה מבוססת על הספר המקיף, 'אימון רגשי', שהוא מדריך מעשי לניהול רגשות. את הספר ניתן לרכוש רק באתר האינטרנט, ושם אפשר גם לקרוא את חלקו הראשון. בספר 'מקום בטוח' אפשר לקרוא על היישומים החברתיים של האימון הרגשי. מבוא לאימון הרגשי אפשר לקרוא בספר 'שיחות עם הנסיך הקטן'. 

סדר-היום 

כל אחד מימי הסדנה יוקדש לאחת המיומנויות הרגשיות.

בשמונה בבוקר ניפגש לארוחת-הבוקר במסעדת המלון, ובעשר נקיים את המפגש הראשון בחוץ, במים החמים, ונמשיך אותו בתוך המלון. המפגש הראשון יוקדש להיכרות עם כל אחת משבע המיומנויות הרגשיות. 

באחת נאכל ארוחת-הצהרים ובשתיים נקיים את המפגש השני, ואחריו נצא לטיול קצר (מי שירצה יוכל לנוח). המפגש השני יוקדש להתנסות במיומנויות הרגשיות באמצעות משחק או סימולציה או דינמיקה קבוצתית (ללא לחץ לחשיפה, וכל אחד מן המשתתפים יעשה זאת בדרך המתאימה לו). 

בשש נאכל ארוחת ערב, ובשמונה ניפגש שוב וניישם את המיומנויות הרגשיות בקשר שניצור בינינו. 

כל מפגש ייארך בין שעה וחצי לשעתיים.  

אתם מוזמנים לקרוא את מכתבי משתתפי הסדנאות הקודמות.

"שבעה ימים בבולגריה בכפר שבו החיים נעצרו לטובת האדם, הטבע והחי - הלב עדיין שם" (מירה צוקרמן). 

הזמן, המיקום והמחיר

1-8 בפברואר 2019

סדנאות נוספות יתקיימו בין פברואר לאפריל, בתיאום עם הנרשמים. 

סדנת האימון הרגשי מתקיימת בכפר הבולגרי אוגניינובו, בדרום בולגריה, במלון קטן על שפת נחל, שבגנו מעיינות חמים תחת כיפת השמים. הסדנה מיועדת לשישה עד חמישה-עשר משתתפים.

במלון בריכת שחיה של מי המעיינות החמים (בטמפרטורה של 30 מעלות) ולידה בריכה קטנה (בטמפרטורה של 33 מעלות). 

בנוסף, ליד הבריכות יש גם בריכה חמה בטמפרטורה של 39 מעלות, 

וגם סאונה, 

וג'קוזי, 

התשלום: 1300 יורו, כולל את סדנה, הסעות משדה-התעופה ובחזרה, ואירוח מלא בחדר ליחיד (ואינו כולל את הטיסה ואת הביטוח הרפואי). 

בזמן ההרשמה יש להפקיד מקדמה (200 יורו) שלא תוחזר עבור שריון מקום בסדנה וחדר במלון. 

להרשמה כתבו אלי: drorgreen@gmail.com

או לווטסאפ: 00359-888-306092 


 ד"ר דרור גרין

נולדתי בירושלים, 1954, ואני מתגורר בכפר דבורישטה שבבולגריה ומגדל את ארבעת ילדי בחינוך ביתי. ניהלתי את 'קוגיטו, בית-ספר לפסיכותרפיה' בזכרון-יעקב ולימדתי פסיכיאטרים, פסיכולוגים ופסיכותרפיסטים בבית-הספר לפסיכותרפיה של הטכניון בביה"ח רמב"ם, בבית-הספר לפסיכותרפיה בבית-החולים בצפת בשיתוף עם מכללת צפת, ובלימודי ההמשך ברפואה של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב בשיתוף עם שירותי בריאות כללית. 

סיימתי דוקטורט ותואר שני בפסיכותרפיה בסיטי יוניברסיטי (ריג'נטס קולג', לונדון), בוגר האקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בירושלים (קומפוזיציה) והאוניברסיטה העברית (פילוסופיה ומוסיקולוגיה). שימשתי כמנכ"ל 'הוצאת המוסיקה הישראלית' ו'הסדנה הירושלמית לעיצוב', והמצאתי את משחק-החשיבה 'טריקסי' שנמכר ברחבי העולם. 

פיתח את גישת 'האימון הרגשי' ואני מנהל את 'המכון לאימון רגשי' בבולגריה. כאחד מחלוצי הטיפול הנפשי באינטרנט פיתחתי את הקליניקה הווירטואלית הראשונה. 

אני הלום-קרב ממלחמת יום-הכיפורים. 

במהלך חיי הייתי מוסיקאי, סופר, מאייר, אוצר תערוכות ומנכ"ל של הוצאת המוסיקה הישראלית. חיברתי יותר מחמישים ספרים לילדיםלמבוגרים וגם ספרי שירה וספרות מקצועית בתחום הטיפול הנפשי.

Bookmark and Share

מכתבים ממשתתפי סדנאות אימון רגשי

"השהות שלי במהלך כל השבוע, במקום נעים ובטוח, בכפר קטן בבולגריה, לא רחוק מנהר ויער, הייתה חוויה נפלאה אשר ניתקה אותי מעומס חיי היומיום שלי ועטפה אותי באהבה, בנדיבות וברוגע, מלווה כל העת בשמחת הילדים(מלכה). 
 
"זו לא רק התנסות בעוד גישה חדשה או נוספת אלא ממש אימון הפנמה. עבורי זו הייתה חוויה מעצימה ומרגשת(שוש רוטשטיין - מטפלת באמצעות אומנויות). 
 
"נפלא להתחיל את היום עם הציפורים והתרנגולות בטיול בטבע, להמשיך אותו עם סדנת אימון רגשי בסטודיו המחבק של דרור, להכין ארוחה בריאה, לקנח בסדנה נוספת עם דרור, להאזין לנגינה בפסנתר של בני הבית ולהשתעשע עם הילדים(ברכה ועידו, מאי 2013). 
 
"זו היתה חוויה שלא נשכח, ואנו מקווים מאד שיתאפשר לנו לחזור בעתיד למשכן האהבה והשלווה בכפר הקטן בבולגריה(אלי ותמר). 
 
"יום יום קמנו אל גן העדן הקטן בכפר דבורישטה. משהו באוויר הצלול ובאנרגיות המרגיעות סימן לנו שקיבלנו את ההחלטה הנכונה והגענו למקום הנכון והבטוח. החל מגינת הירקות האורגניים, העצים המלבלבים במגוון פריחות צבעוניות ופירות מזמינים, ועד הנהר הזורם שעובר בכפר שכאילו הזמן בו עצר מלכת(דנה ואביה). 
 
 
"תודה על שבוע חוויתי ומעשיר שבילינו אצלכם. החיבוק המשפחתי, הנוף ואווירת הכפר הוסיפו המון, והיוו השלמה נהדרת לסדנה המאלפת  שתרמה לכל אחד מאיתנו בדרכו(דינה פליטמן). 
 
"זכיתי לשבעה ימים קסומים של שלווה וזמן שנמתח לו בעצלתיים, והיה זמן לכל דברף לשיחות חולין ושיחות נפש, לארוחות משותפות (ומצוינות), לטיול של אחר צהריים בכפר, טיולים קסומים ביערות, למידה ויצירה.(גזית כהן). 
 
"הסדנה היא מתנה נהדרת שהענקנו לעצמנו אחרי 25 שנות נישואין. כיום, חצי שנה אחרי הסדנה, מתנותיה עדיין עמנו ואת שלמדנו אנחנו חיים ומיישמים באופן יומיומי ולא פוסקים מלהודות"
 
 
"הגענו עם ציפיות גבוהות ויצאנו עם תוצאות יוצאות דופן, הרבה מעבר למה שיכולנו לדמות(אורית מקלר ואיריס קעטבי-נחמני).