כאחד מחלוצי הטיפול הנפשי באינטרנט פיתחתי את הקליניקה הווירטואלית הראשונה, והיחידה עד כה, שהיא מרחב רגשי המעניק תחושת ביטחון. זהו מרחב המתאים ללימוד, לתרגול ולדיאלוג תומך, והוא מכיל את כל סוגי התקשורת באינטרנט.

ניתן להתכתב בקליניקה הווירטואלית בפורום, בזמן אמיתי או בין המפגשים, כאשר הדיאלוג שומר תמיד על סדר התכנים, ומתעד אותם באופן המאפשר לכם לשוב ולקרוא בהם בכל זמן שתרצו. ניתן להתכתב בקליניקה הווירטואלית גם באמצעות צ'ט, וגם להיפגש לשיחת וידיאו, במקביל לדיאלוג הכתות.

הקליניקה הווירטואלית מאפשרת לכם ולי לשמור בה קבצי טקסט או תמונות הקשורים בעבודה המשותפת, וכן סרטי וידיאו או קישורים לאתרים אחרים.

בנוסף, ניתן לגלוש בקליניקה הווירטואלית לאתרים נוספים, מבלי לצאת ממנה. כך, למשל, אנו יכולים לשוחח על האתר שלכם או אתר שבו אתם משתתפים, ולהתבונן בו באותו הזמן. זו הזדמנות מיוחדת במינה, שבה אתם יכולים לשתף אותי בחלקים מחייכם, בזמן שאנו ממשיכים לקיים את הדיאלוג שלנו בסביבה בטוחה ומוגנת בסיסמה, מבלי שאיש יכול לדעת על קיומה.

שלא כמו קליניקה של מטפלים בטיפול פנים-אל-פנים, השייכת למטפל, ואשר אתם מבקרים בה רק בשעת הטיפול, הקליניקה הווירטואלית שייכת לכם, ואני מבקר בה רק בשעת המפגש הקבוע בינינו. איש מלבדינו אינו יכול להיכנס לקליניקה הווירטואלית או לדעת על קיומה. כך נוצרת עבורכם תחושה של 'בית', ואתם יכולים להתאים את הקליניקה הווירטואלית לצרכיהם. אתם יכולים להשתמש בה גם בין המפגשים, ובכך לתרגל את העבודה שלנו ולקדם את התהליך. התיעוד מאפשר לכם לשוב ולהתבונן בתהליך שעברתם, ולהיזכר בדברים שקרו במפגשים מוקדמים. בסיום סדרת המפגשים שלנו תוכלו להמשיך ולהחזיק בקליניקה הווירטואלית לתקופה מסוימת, ולשוב ולהתבונן בתהליך כולו, ובכך להבין אותו טוב יותר.

הקליניקה הווירטואלית היא מעין מעבדה, שבה מתקיים התהליך הרגשי. זו המעבדה הפרטית שלך, המעניקה לך כלים להתבוננות פנימית ולעבודה-עצמית.

                                            להתראות בקליניקה הווירטואלית, 

דרור גרין