מכתבים ממשתתפי הסדנאות 

מיכל שמש, סדנת אימון רגשי, אוגוסט 2013

השזיפים הכתומים על העץ. זה היה הדבר הראשון שראינו כשהגענו לבית של משפחת גרין בכפר הבולגרי. הסולם ליד העץ, כמו אומר "טפסו וקיטפו", היה  אות לנדיבות, לכוונה לחלוק עימנו את כל השפע.

הילדים המסתובבים בחצר, מזמינים להשתובב עימם בפסקי הזמן של הסדנה, הובילו אותנו למרחב משחקי. באו ממקום נקי, ללא אייפון ואייפד, עם מטקות ומשחקי קלפים של פעם, נכונים תמיד להסביר על גינת הירק, לצלם ולהצטלם.

הטיולים - לנחל הזורם, לגשר, לעצי הסקויה, נתנו תחושה של ערסול נעים בחיקו של הטבע.

הניצוח של דרור, איש האשכולות, טווה חיבורים עדינים ביד אמן. אפשר משחקים של דמות ורקע בין הילדות של משתתפות הסדנה, לילדים הממשיים של המשפחה; בין ההכלה שכולנו זקוקים לה להזנה הממשית במטעמי הבוסתן שהוגשו לנו, וההזנה המטפאורית בשיחות האישיות והקבוצתיות.

באמצעות שיטת האימון הרגשי, והניואנסים האישים הייחודיים של זוג נפלא זה, התאפשר לנו לחוש ב'מקום בטוח'. התאפשרה תנועה מעגלית בין עולמנו לעולמם לעולמנו. זכינו להיחשף לפן האישי, הזוגי והמשפחתי של דרור ואפרת, בכנות בלתי רגילה, בדרך היוצרת הדהוד אינדיבידואלי, בינאישי, קבוצתי, ואולי אף קוסמי.

מיכל שמש, פסיכולוגית

*נכתב כשלושה שבועות מתום הסדנה, לאחר שוידאתי שקול פכפוך המעיינות בבולגריה עדיין לא פס מאוזני, והד פעפוע הטוב שקיבלנו לא פג מנפשי.


שוש רוטשטיין, סדנת אימון רגשי, אוגוסט 2013

ראיתי את הפרסום לסדנה שעורר בי סקרנות והתלווה אליו קול פנימי "זה יהיה מיוחד". כך יצאתי לדרך.

שבעה ימים אינטנסיביים לילה במלון נוח בוקר צעדה מהירה בשדרה, טבילה בבריכות המים החמים וארוחת בוקר מזינה.

עדיין בוקר. טיול בהר הגבוה, לאורך הנהר או בשבילי הכפר לצלילי פעמוני העיזים וטעימות מעצי הפרי ושיח הפטל השחור, הטיולים בליווי צמוד והדרכה של דרור או אפרת.

העיקר מתחיל בצהרי היום  שבע שעות של אימון רגשי: למידה, התנסות וביטוי בעבודה בחומר.

זו לא רק התנסות בעוד גישה חדשה או נוספת אלה ממש אימון הפנמה, כל אלה התאפשרו בזכות המקצועיות והנדיבות של דרור ואפרת.

שהות של שבעה ימים בבית מכיל מקבל ומארח דרור אפרת, הילדים - מוריה, אנדה, יונתן ומאיה שתרמו בנוכחות בהפסקות ובארוחות הצהרים המשובחות והבריאות. בהפסקות למדתי לשחק. 

עבורי זו הייתה חוויה מעצימה ומרגשת. 

חזרתי עם ארגז כלים ותחושת יכולת – מרגישה שקיבלתי 'חדר כושר לאימון רגשי'. משפרת את ניהול הזמן, מזהה את המקום הבטוח וקשובה יותר לקול הרגשי. 

זה המקום להודות שוב לדרור אפרת והילדים. 

אני ממליצה בחום לכולם זו חוויה אחרת ומעצימה. 

שוש רוטשטיין – מטפלת באמצעות אומנויות.


מלכה כוכבי, סדנת אימון רגשי, אוגוסט 2013

ביולי 2013 נולדה החלטה ספונטנית, שקרמה עור וגידים מרגע אחד למשנהו, לנסיעה לשבוע מרתק בסדנה של מיומניות רגשיות עם דרור גרין ומשפחתו: אפרת, מוריה, אנדה, יונתן ומאיה המדהימים. משפחה שכבר לכאורה הכרתי מתוך אתר פסייקום והאימיילים של שירים ותמונות שאני מקבלת לקראת השבת, מידי שבוע.

השהות שלי במהלך כל השבוע, במקום נעים ובטוח, בתוך החווה של משפחת גרין,  בכפר קטן בבולגריה, לא רחוק מנהר ויער, הייתה חוויה נפלאה אשר ניתקה אותי מעומס חיי היומיום שלי ועטפה אותי באהבה, בנדיבות וברוגע, מלווה כל העת בשמחת הילדים. 

שבוע של למידה של שבע מיומנויות עליהן כתוב ומפורט בספרו של דרור גרין, תוך כדי הסבר והתנסויות, בשילוב עם יציאה לטבע, ארוחות בריאות מפרי הגן, שיחות ומשחקים עם הבנות השותפות ובני הבית ויצירה בחימר בסטודיו של אפרת הקדרית.  חוויה מיוחדת שהותירה אותי עם תחושה של התחלה של דבר אחר, עם רצון לעוד, וכנראה עוד אשוב אל המשפחה, אל הסביבה שפגשתי ואל הקשרים שנוצרו.

בתודה לדרור ואפרת וילדיהם האהובים,

להתראות,

 מלכה


אסתר גילת, סדנת אימון רגשי לזוגיות, מרץ 2013

במרץ, רגע לפני פריחת עצי הפרי, תרים בעינינו אחרי ניצנים שיפתחו כדי לקשור לענפים את הסרט הבולגרי האדום שיברך את העצים בתנובה פוריה, היינו בסדנה זוגית אצל דרור ואפרת.

באנו לנוח, לצאת מהשיגרה הצפופה והעמוסה, בכדי להפגש בינינו בתנאים חדשים, ובתשומת לב לפרטי הפרטים של התקשורת הזוגית שלנו. באנו לרענן ולחדש אותה, ולהתפתח לשלב חדש בקשר הזוגי הממושך שלנו (25 שנים).

מצאנו אצל דרור ואפרת מקום בטוח לעשות זאת, בתנאים חמים, אינטימיים, אינטנסיביים ומאפשרים.

יחד איתם ערכנו התבוננות שיטתית בפרטים של התקשורת הזוגית שלנו, תירגלנו מקומות של קושי וקירבה, כאב וצחוק, ונזכרנו בעצמנו ובאהבתנו זה לזו.

למדנו להתאמן על רגשותינו בדרך חדשה, שעיקר כוחה, בעיני, הוא בכלליה הפשוטים והשימושיים, ובתנאים המיוחדים שה"סדנה לאימון רגשי זוגי" מאפשרת.

נטענו בכוחות מחודשים להמשך הדרך ולהגשמת משאלות לב עמוקות.

דרור ואפרת הם מנטורים רגישים וחמים. הם אירחו אותנו בלב רחב ושיתפו אותנו בחייהם המיוחדים בכפר הבולגרי, עם ילדיהם המקסימים. האירוח הזה, כמו גם ההתנסות בסדנת החימר עם אפרת, היוו חלק חשוב מחווית הלמידה הזוגית.

אני ממליצה בחום על "הסדנה לאימון רגשי זוגי" לזוגות המעוניינים לשפר ולפתח את הזוגיות שלהם למקום בוגר ובשל, עמוק ומחוייב, הפותח אפשרויות חדשות גם למי שנדמה לו שכבר ניסה הכל...

ואני ממליצה על ההכרות עם דרור ואפרת שהינם אנשים מיוחדים במינם, מעוררי השראה ואהבה.

בתודה,

אסתר גילת,

יוצרת ופסיכולוגית קלינית 

www.esthergilat.net


סמדר אברהמי, סדנת אימון רגשי, אוגוסט 2013

הזדמן לי להצטרף לקבוצה שנסעה לבולגריה לשבוע של אימון רגשי, ואני חייבת לשתף. היתה זו חוויה מרגשת ומהנה שכללה רגעים רבים של כייף.
 
לאחר הכירות דרך הטלפון והאינטרנט הגענו למשפחת דרור. כבר בהתחלה נתנו לי להרגיש ממש חלק מהמשפחה. בעיקר הרגשתי שידאגו לכל מחסור, תחושה שהיתה עבורי חשובה בעיקר בסביבה חדשה ולא מוכרת, תחושה של מקום בטוח.
 
ובאמת לא הפסיקו לפנק אותנו. החוייה כללה לינה במלון ספא, כולל הבריכות המרגיעות. ארוחות מפנקות, טיולים מהנים בחברת המשפחה, ובנוסף הסדנא המלמדת וההתנסות בחימר. אפרת ודרור הכירו לנו דרך חיים משלהם, ובין לבין הכרנו גם את ילדיהם המקסימים .
 
שבוע של התרגשות והנאה, בצד חוויות חדשות של פעם בחיים. ואולי נחזור לפעמיים.
 
תודה לכם בני משפחת גרין 
 
סמדר אברהמי

ברכה ועידו, סדנת זוגיות, מאי 2013 

סדנת האימון הרגשי עם דרור ואפרת גרין הייתה מתנה יפה שהענקנו לעצמנו אחרי 30 שנים של זוגיות. דרור ואפרת אירחו אותנו בתוך חייהם, בכפר פסטורלי שופע ירק, בועה אקס-טריטוריאלית קסומה. נפלא להתחיל את היום עם הציפורים והתרנגולות בטיול בטבע, להמשיך אותו עם סדנת אימון רגשי בסטודיו המחבק של דרור, להתמרכז על האובניים של אפרת הנדיבה, להכין ארוחה בריאה עם כל בני המשפחה המלבבת, לקנח בסדנה נוספת עם דרור, להאזין לנגינה בפסנתר של בני הבית ולהשתעשע עם הילדים.

חזרנו מחוייכים, מלאים ואוהבים. 

הסדנה מתאימה למי שאינו מתיירא להתבונן אל תוך עצמו, לזהות דפוסים פוגעניים ולאמץ דפוסים מיטיבים, למי שאינטימיות לא מפחידה אותו, למי שגם בגיל מופלג מוכן ללמוד דברים חדשים, למי שמוכן לוותר על הצורך להיות צודק ומבקש להיות קשוב. לעצמו, לזולתו. 

הסדנה בדבורישטה נשמרת לנו כזיכרון מתוק, 

ברכה ועידו,

תל אביב.


משתתפי סדנת אימון רגשי וצילום, אוקטובר 2012

זו הזדמנות לחבק את שניכם באהבה, על האירוח העוטף שקיבלנו מכם במהלך שבוע זה, על הפתיחות והתמיכה שהענקתם לנו בביתכם הקסום ובקרב בני המשפחה הנפלאים.

תודה,

מבוגרי אימון רגשי 17.10.12-24.10.12 


חוה ניסימוב, סדנת אימון רגשי וצילום, אוקטובר 2012

מַשֶּׁהוּ הִשְׁתַּנָּה.

קִירוֹת הַחֶדֶר מִתְרַחֲבִים

הַזָּוִיּוֹת לֹא מְאַיְּמוֹת עוֹד,

הָרִצְפָּה יוֹתֵר יְצִיבָה.

פַּעַם עוֹד יַשְׁרִישׁ הַבַּיִת, וּבֵינְתַיִם

אֲוִיר צַח פּוֹרֵץ מִמְּקוֹמוֹת  נִסְתָּרִים.

גַּם הַבֶּכִי שֶׁלִּי צָלוּל יוֹתֵר

כְּמַנְגִּינַת נֵבֶל שֶׁשָּׁמַעְתִּי פַּעַם בַּחֲלוֹם.

אֲבָל אֲנִי עֵרָה,

כָּךְ צָרִיךְ לִהְיוֹת.

 

את השיר הזה כתבתי בחזרתי מבולגריה, מהסדנה של ד"ר דרור גרין.

סדנה לאימון רגשי בשילוב צילום.

משהו כנראה באמת השתנה.

קבלנו כלים העוזרים להתגבר על החרדות שלנו.

למצוא את המקום הבטוח-האישי, בעולמנו המשתנה והלא בטוח.

לא רק הסדנה הייתה מוצלחת אלא גם החמימות של משפחת גרין,

הארוחות המשותפות בגן, צילומים של האנשים הנחמדים בכפר הציורי.

סדנת הקרמיקה עם אפרת דרור הייתה קינוח מהנה.

אהבתי מאד את אווירת החופש בה גדלים ילדי המשפחה.

זו הייתה חוויה כוללת שהשאירה בי טעם של עוד.


דינה פליטמן, סדנת אימון רגשי וצילום, אוקטובר 2012 

לאפרת, דרור ולילדים המקסימים,

תודה על שבוע חוויתי ומעשיר שבילינו אצלכם. החיבוק המשפחתי, הנוף ואווירת הכפר הוסיפו המון, והיוו השלמה נהדרת לסדנה המאלפת  שתרמה לכל אחד מאיתנו בדרכו. 

נשיקות לכולכם ומקווה להתראות.

דינה


אורי כרמל, סדנת אימון רגשי וצילום, אוקטובר 2012 

הסקרנות התעוררה בי ברגע שפגשתי פרסום אודות סדנא באימון רגשי, שתתקיים בכפר קטן בבולגריה בהנחייתו של ד''ר דרור גרין. דמיינתי לעצמי כיצד יחלפו 7 ימים על פני נופים ירוקים ומי מעיינות...

הגעתי לשדה תעופה קטן וחביב בעיר סופיה, היישר לקבלת פנים חמה ומלבבת של האמנית אפרת גרין (אשתו של הדוקטור..) ,נהג חמוד דובר בולגרית בלבד ושאר חברי הקבוצה שהגיעו מישראל.

למחרת בבוקר הקצתי, בבית מלון מפנק, היישר לשבוע ימים אינטנסיביים שהטביעו בי את חותמם והפכו אותי לאדם מאושר יותר, מעשי יותר ובריא יותר!

נתודעתי לתיאורית האימון הרגשי שפיתח ד"ר דרור גרין וכך מידי יום תרגלנו את כל אחד משבעת השלבים של תורתו. מה שהדהים אותי, זו הפשטות והדרך שנראית הגיונית ומעשית להשיג איכות חיים טובה יותר בכל רמה. למדתי להבחין בין בטחון כוזב ובטחון אמיתי. שיפרתי את נושא ניהול הזמן שלי, רעננתי יעדים אישיים שהיו חשובים לי והפכתי אותם לברי מימוש. פגשתי משפחה (משפחת גרין, דרור ואפרת וארבעה ילדים מדהימים) שמיישמת בתואם מלא את תאורית האימון הרגשי והתוצאה מרגשת במלוא מובן המלה! הסדנא התקיימה בכפר דבורישטה, שם מתגוררת משפחת גרין וכך יכולנו לפגוש מידי יום את תושבי הכפר על עדריהם ולבלוב עצי הפרי למיניהם. צילמתי ורכשתי חברים חדשים. הקשר עם דרור ומשפחת גרין ממשיך להתקיים גם לאחר תום הסדנא!

אין ספק שמדובר בחוויה מכוננת , ברכישת כלים חדשים ומועילים להתמודד עם חיינו עכשיו וכאן ואני ממליצה לכל אחד לבוא ולהתנסות! 

בהערכה רבה

אורי כרמל, חיפה 

אבנר ודלית, סדנת אימון רגשי להלומי-קרב ובנות-זוגם 

הדרך עוד ארוכה, אך עשיית הצעדים הראשונים אתך ובהנחייתך משאירה בנו את הכוח, ההבנה והאמונה בעצמנו יחד וכל אחד לחוד.

בהערכה עמוקה,

אבנר ודלית 


דנה ואביה, סדנה זוגית להלומי-קרב ובנות-זוגם, אפריל 2010 

הגענו לדרור אחרי הרבה לבטים, אבודים, מבולבלים, עם המון רגשות ועוד יותר המון מצוקות, אך מעבר לכל עם המון אהבה, הבנה, ושוב אהבה. הציניקנים אומרים שאהבה זה לא הכל, אצלנו היא מעל ומעבר, איתה ננצח הכל. כך גם מאמין דרור.

קיימת עוצמה מיוחדת בעובדה שהסדנא כולה מתנהלת מחוץ לגבולות ישראל. הניתוק מהמשפחה, החברים, והמתח התמידי, הינו חיוני וחשוב על מנת להפיק מהסדנא את המירב.  בדרך זו בני הזוג נהנים משקט ושלווה קסומים המאפשרים להם להביט אל תוך עצמם, להיחשף במקום ניטרלי משיפוט ומביקורת, וכך לאפשר לעצמם הצלחה מקסימלית בהתמודדות עם הנושאים המתדיינים במהלך הסדנא.

יום יום קמנו אל גן העדן הקטן בכפר דבורישטה. משהו באוויר הצלול ובאנרגיות המרגיעות שמשדר ביתם של דרור ואפרת , סימן לנו שקיבלנו את ההחלטה הנכונה והגענו למקום הנכון והבטוח. החל מגינת הירקות האורגניים, הסטודיו לקרמיקה של אפרת, העצים המלבלבים במגוון פריחות צבעוניות ופירות מזמינים, ועד הנהר הזורם שעובר בכפר שכאילו הזמן בו עצר מלכת.

נפגשנו עם דרור לשבעה מפגשים בני כ-4 שעות כל אחד. כל מפגש עסק בדרך להתמודד עם החיים לצד הטראומה מהמלחמה, אך עם זאת עסק בנו כזוג, כגורם מחזק אחד לשנייה, תוך הדגשת חשיבותו של המקום הבטוח שלנו. המיומנויות הרגשיות אותן למדנו ותירגלנו במהלך השהות בבולגריה הינן דרך חיים. מדובר בכלים אותם אנו נושאים עימנו יום יום. מתרגלים, משמרים ונעזרים בהם בחיי השגרה שלנו.

בסדנא עם דרור למדנו הרבה על עצמנו, זוג בתחילת דרכו, שמשהו בפנים מסמן לנו שהדרך נכונה, החיבור אמיתי, הבסיס חזק, רק יש עוד הרבה עבודה, המון התמודדות עם פצעים פתוחים ומדממים, שהדחקנו לתהומות הנשייה, ועל מנת לחיות בהרמוניה זוגית עלינו להתמודד עם הפחדים והכאבים החזקים ביותר שלנו, ביחד ולחוד. החוויה הזו שינתה את חיינו. נתנה לנו דחיפה קדימה והבנה שבעזרת הכלים הנכונים ועבודה זוגית, נוכל להתמודד עם כל הבעיות שצצות.

חזרנו לארץ, עם כוחות מחודשים, מלאי תובנות ובעיקר אמפטיים, במרוצת הזמן הבנו ועוד נבין כמה עוצמתית המילה הזו.

היום, 3 וחצי שנים אחרי הביקור בבולגריה, אנחנו עדיין נושאים איתנו את הזכרונות- הפתיחות של דרור שמתבטאת מצד אחד במפגשים ומצד שני באירוח החם והמחבק בביתו שלו. האמפטיה הבלתי נגמרת שלו, התמיכה, ההבנה , החיזוק, ההקשבה ובעיקר הידע הרחב בכל הקשור לפוסט טראומה והלם קרב. 

לא נשקר, הדרך לא קלה, עמוסת מכשולים ומהמורות. רבים האתגרים בה, וכך שוב ושוב עומדת האהבה למבחן. יום יום אנחנו עובדים על עצמנו, מדברים, לא מתחבאים, לא בורחים מהתמודדות, משתפים, מחבקים, כותבים ולמעשה יוצרים לעצמנו שנייה אחרי שנייה את המקום הבטוח, כפי שלימד אותנו דרור. אנחנו יודעים שאנו אחד בשביל השנייה ולהיפך בעולם הזה, מהידיעה הזו אנו שואבים את הכוח. אין אדם בעולם שמבין אותנו טוב יותר, את המחשבות, הכאבים, האהבות, השאלות והחרדות.

אנו ממליצים בחום לכל מי שמתלבט האם לקחת חלק בסדנא הזו. למרות החרדה מחוסר הידיעה לקראת מה אתם מגיעים, השתדלו להיות פתוחים להקשיב ולתרגל מיומנויות רגשיות.

אומנם את הנעשה אין להשיב, הטראומה והלם הקרב הולכים ועוד ילכו איתנו כל חיינו. לא מדובר בפירמוט של הרגש ושל המאורעות שקרו. אבל דרור לימד אותנו, בעזרת הכלים הרגשיים שפיתח ויישם בעצמו, בסבלנות אין סופית,שניתן לחיות לצד הטראומה ולא לתת לה להשתלט על החיים.

בהערכה והוקרה,

אביה ודנה, כפר הס


סדנה אישית להלום-קרב, ינואר 2013 

תודה ענקית על שבוע חם ואוהב, 

ע.