מיומנויות רגשיות

כמומחה לטיפול נפשי חקרתי מאות גישות שונות לפסיכותרפיה, ומצאתי שהן מתעלמות מן המיומנויות הרגשיות שיש לנו מלידה. המיומנויות הרגשיות מאפשרות לנו להתאים את עצמנו למציאות, למנוע משברים, לממש את יכולותינו ולהיות מאושרים. האימון הרגשי הוא דרך-חיים פשוטה ויעילה, המבוססת על תרגול קבוע לשיפור המיומנויות הרגשיות שלנו וליצירת תחושה של מקום בטוח.

אנו יכולים לשפר את המיומנויות הרגשיות שלנו בכוחות עצמנו, מבלי להיות תלויים ב'מטפלים' ו'מומחים'. קראו עוד אודות המיומנויות הרגשיות.

המיומנויות הרגשיות מאפשרות לנו להתאים את עצמנו למציאות וליצור לעצמנו תחושה של מקום בטוח.


 

 

התהליך הרגשי

המושג המיסטי 'נפש' אינו קיים בגישת האימון הרגשי. התוכנה המפעילה אותנו, באמצעות מוחנו, היא התהליך הרגשי, אותו ניתן לזהות, לאפיין וגם לשפר. התהליך הרגשי הוא הטייס האוטומטי המנווט אותנו בחיינו, מאפשר לנו לזהות את המציאות ולשרוד בה, להתמודד עם חרדת-המוות הטבעית וליצור לעצמנו בכל רגע מחדש תחושה של מקום בטוח. קראו עוד אודות התהליך הרגשי.

מה שמניע אותנו בחיינו, על-פי גישת האימון הרגשי, הוא הצורך להפחית ככל האפשר את חרדת-המוות הטבעית וליצור לעצמנו תחושה של מקום בטוח. זה תפקידו של התהליך הרגשי.


תפיסה חדשה של טבע האדם

האימון הרגשי מבוסס על תפישה חדשה ומהפכנית של טבע האדם, שאינה מבחינה בין גוף לנפש, אלא מתייחסת אל הרגשות כאל תגובות גופניות לגירויים מן המציאות. תפיסה זו תואמת לגילויים האחרונים בחקר המוח, ולהבנה שהיכולת האמפתית קיימת בנו מלידה.

קראו עוד אודות התפיסה החדשה של טבע האדם.

האימון הרגשי מבוסס על ההנחה שאנו יכולים להיות אחראים למעשינו, לגופנו, לבריאותנו ולרגשותינו, ואיננו חייבים להיות תלויים באחרים ולהיקלע למשברים צפויים מראש.