קשה לתאר את התפתחות הפסיכואנליזה והטיפול הנפשי ללא תיאורי-המקרים של פרויד. סיפורי המטופלים הראשונים הם מקור הידע הראשון וההכרחי לכל מי שעוסק בטיפול נפשי, וכישוריו הספרותיים של פרויד הפכו אותם גם ליצירות מופת ספרותיות שהשפיעו על תרבות המאה-העשרים. 
 
ד"ר דרור גרין מציג בספר הזה לראשונה מבט מקיף וחדש על פרויד ומטופליו המפורסמים. הספר מציג סקירה ביקורתית של כל תיאורי-המקרים, מבואות מעמיקים המבוססים על ההיסטוריה האישית של המטופלים ועל הספרות המקצועית העניפה שנכתבה עליהם במאה השנים האחרונות, ותובנות חדשות על תפקידם של תיאורי-המקרים בעבודתו הטיפולית של פרויד ובהצגת התיאוריה הפסיכואנליטית. 
 
מעבר לביקורת הקשה שהוטחה בפרויד על מה שהציג בתיאורי-המקרים שלו, מגלה ד"ר דרור גרין את דמותו האחרת של פרויד, החורגת מן ההקשר הפסיכואנליטי. זוהי דמותו של פרויד האנושי, האמפתי, שיחסיו עם מטופליו היו מבוססים על סקרנות אנושית ואהבה. 
 
הספר 'תיאורי-המקרים של פרויד'  (440 עמודים, כריכה רכה) אינו נמכר בחנויות הספרים, ואפשר להזמין אותו רק בהזמנה ישירה באתר המאובטח פייפאל. מחיר הספר 89 ש"ח כולל המשלוח. בינתיים המהדורה המודפסת אזלה, ואפשר להזמין עותק דיגיטלי (10 יורו). 
 
להזמנה: drorgreen@gmail.com
 
 
  
 
 

 

תיאורי-המקרים של פרויד

תיאורי-המקרים של פרויד הם המקור הראשון להבנת ההמצאה ששינתה את תרבות המאה-העשרים: הפסיכואנליזה. 
 
ד"ר דרור גרין, שערך את התרגום לעברית של תיאורי-המקרים של פרויד וחיבר גם את הספר 'פרויד נגד דורה', מציג מבט חדש על הקשר המיוחד של פרויד עם מטופליו, קשר חם ועמוק, בניגוד לכללים שניסחו ממשיכיו מאוחר יותר. 
 
הספר מציג את כל תיאורי-המקרים החשובים של פרויד, את הרקע של הטיפול ושל המטופלים, את תקציר תיאורי-המקרים וגם חשיבה חדשה על דמותו המיוחדת של פרויד.
 
ד"ר דרור גרין הוא פסיכותרפיסט, מרצה ומדריך, ומנהל את המכון לאימון רגשי בבולגריה, שם הוא מקיים סדנאות לזוגות, להורים, להלומי-קרב, למנהלים ועוד. הוא חקר את תיאורי-המקרים של פרויד ולימד אותם בבתי-ספר לפסיכותרפיה, וגם ערך את המהדורה העברית של תיאורי-המקרים. בספרו, 'פרויד נגד דורה' הוא אפיין את הז'אנר החדש שיצר פרויד בכתיבתו.
 
ד"ר דרור גרין, הוא מחבר הספר 'טיפול נפשי, מדריך למשתמש'. הוא לימד פסיכולוגים, פסיכיאטרים, רופאים ואנשי חינוך, וניהל את 'קוגיטו, בית-ספר לפסיכותרפיה'. הוא היה מחלוצי הטיפול הנפשי באינטרנט, ופיתח את הקליניקה הווירטואלית הראשונה. מוסיקאי, מאייר וסופר. חיבר כארבעים ספרים לילדים, למבוגרים ולאנשי מקצוע